10.04.2017 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V rybníku v Ivanovicích na Hané uhynulo deset tun mladých ryb

V násadkovém rybníku Rybníkářství Pohořelice v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku uhynulo zatím deset tun ryb, způsobená škoda přesahuje milion korun. Uvedla to policejní mluvčí Alice Musilová. Uhynulé ryby pracovníci firmy stále sbírají.

"Prověřujeme, jak k tomu došlo. Zda šlo o nějakou nedbalost či úmyslné zavinění, což je zjišťování na delší dobu. Je možné, že škoda bude ještě narůstat, podle toho, kolik ryb se podaří zachránit," uvedla Musilová. Ještě dopoledne ředitel firmy Roman Osička řekl, že už byly odvezeny desítky metrických centů uhynulých ryb.

"Nevíme přesné příčiny, proč k tomu došlo, proto jsme požádali patřičné orgány o spolupráci v této věci. Máme i podezření na to, že mohlo něco vniknout do přítokové vody, třeba z okolních polí nebo někde z čističky," popsal ředitel.

"Zjistili jsme větší úhyn ryb, na místě máme jednotku z Vyškova a chemickou laboratoř z Tišnova, která vodu analyzuje," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Přesné výsledky by hasiči měli mít k dispozici pravděpodobně začátkem tohoto týdne.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down