V sobotu je lesnický den na Bramberku

Lesy ČR pravidelně pořádají pro veřejnost řadu zajímavých osvětových a populárně naučných akcí. Mezi nejtypičtější a nejpopulárnější patří již od roku 2000 akce typu Den s Lesy ČR. V jejich rámci podnik organizuje soutěže a poznávací programy nejen pro děti a mládež, ale i dospělé. Akce se konají v různých koutech České republiky, a i přesto, že mají podobnou strukturu programu, každá akce je svébytným prostředím a náladou jedinečná. Lesy ČR se současně do řady dalších akcí zapojují jako spoluorganizátor nebo účastník. V sobotu 16. července zvou Lesy ČR veřejnost na akci zvanou Lesnický den na Bramberku.

Lesnický den na Bramberku organizovaný Lesní správou s. p. Lesy ČR (LČR) Jablonec nad Nisou je ýpředevším dětem, na které čeká den plný lesnických her, soutěží a atrakcí.

Dopoledne mezi 9. až 11. hodinou je možné vyrazit na zábavnou trasu, poté bude následovat zajímavý doprovodný program. „Na zábavné stezce čeká návštěvníky setkání s odborníky, kteří se starají o les v našem regionu. Lidé si současně při plnění zajímavých úkolů ověří své znalosti o lese a přírodě,“ podotýká ředitel Krajského ředitelství LČR Liberec Ludvík Řičář.

Na konci trasy bude připraven další programu a to v podobě předvádění dravých ptáků, lovecké hudby, ukázek práce v lese či výrobků z přírodních materiálů.

Celá akce bude ukončena do 14 hodin. Možnost parkování je zajištěna na kopci před rozhlednou Bramberk nebo v Horním Maxově u kostela.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *