V soutěži o vinaře roku první místo obsadilo Vinařství Mikrosvín Mikulov

V letošním ročníku soutěže o vinaře roku zvítězilo Vinařství Mikrosvín Mikulov. Druhé místo obsadily Vinné sklepy Valtice, třetí je vinařství Vinice-Hnanice. Výsledky oznámili na dnešním galavečeru na pražském Žofíně pořadatelé. Do soutěže se přihlásili vinaři s 500 vzorky. Ve finálovém kole se o titul ucházelo osm moravských vinařství. Vinařství přihlašovala minimálně šest různých vín, každá kolekce musela obsahovat nápoje nejméně ze tří soutěžních kategorií.

Kromě hlavní kategorie byli oceněni vítězové několika dílčích kategorií. Letos se poprvé udělovala cena veřejnosti Můj vinař roku, kterou si odnesl Pavel Springer z Vinařství Springer. Vinař roku dokazuje vynikající kvalitu českých a moravských vín. Uvědomují si to i zákazníci, kteří čím dál častěji vyhledávají vína domácího původu, uvedl Pavol Veliš, sommelier společnosti Makro, která je hlavním partnerem soutěže.
Pořadatelem soutěže je Český archiv vín ve spolupráci s Vinařskou asociací ČR a Asociací sommelierů ČR. Soutěž je otevřena všem tuzemským vinařstvím bez omezení. Loni soutěž potřetí vyhrál Miroslav Volařík z Mikulova, letošní vítěz se umístil na druhém místě.
V ČR se konají i další vinařské soutěže. Například v soutěži Vinařství roku letos v březnu zvítězily Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *