V soutěži Pivex se stal šampionem Gambrinus

Šampionem letošního ročníku soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex - pivo 2015 je Gambrinus 10 originál. Nejlepší kolekci má pražský Staropramen. Výsledky dnes vyhlásili organizátoři na galavečeru pivovarníků a sladovníků v Brně.

Pivovar Staropramen vyhrál kategorii světlých ležáků. Gambrinus 10 originál byl nejlepší v kategorii světlých výčepních piv. Skupina Plzeňského Prazdroje bodovala ještě mezi tmavými pivy díky Velkopopovickému kozlu, stejná značka vyhrála i mezi jedenáctkami, v kategorii nealkoholických piv byl první Birrel z pivovaru Radegast.
Z jiné pivovarské skupiny je vítěz mezi míchanými pivy, kterým se stala Holba horské byliny Pivovaru Holba z Hanušovic.
O Zlatý pohár Pivex - pivo 2015 letos soutěžilo třináct pivovarů z hlavních pivovarských skupin. Je to o dva méně než v loňském roce. Také počet přihlášených vzorků byl nižší. V soutěži jich bylo 40, to je o jedenáct méně než vloni. Naopak v soutěži sudových piv bylo letos 22 vzorků, což je zhruba dvojnásobek loňského počtu.
Kategorii světlý ležák u sudových piv vyhrál Litovel premium, kategorii světlých výčepních piv Gambrinus nepasterizovaný. Podle sládka pivovaru Gambrinus Pavla Zítka jde o pivo s výraznější a živější chutí. U sudových piv se dnes v Brně soutěžilo i v sekci minipivovarů, primát získala dvanáctka Rampušák nefiltrovaný z Dobrušky.
Pivex se letos konal potřiadvacáté. Nejlepší piva budou moci ochutnat i návštěvníci veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour, které na brněnském výstavišti začnou ve čtvrtek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down