V soutěži Vinař roku zvítězilo Vinařství Spielberg

Letošní titul Vinař roku České republiky získalo Vinařství Spielberg. Stříbrnou příčku obsadilo Nové vinařství z Drnholce a na třetím místě skončil Milan Sůkal z Nového Poddvorova. Vítěze vybrala po zhodnocení 538 vzorků přihlášených do soutěže odborná porota složená ze světových degustátorů. Oznámili to organizátoři soutěže.

Ve finálovém kole soutěže se o titul ucházelo celkem osm vinařství z Moravy. Zemědělské družstvo Němčičky si i letos odneslo cenu veřejnosti a titul Deník Můj vinař roku 2017. Nově se letos udělovalo ocenění společnosti Makro pro nejlepší rodinné vinařství s produkcí do 200 000 litrů vína ročně. To získalo vinařství Milana Sůkala.

Šampionem bílých vín se stal Muškát žlutý výběr z cibéb 2015 z Vinných sklepů Valtice. Cenu Šampiona červených vín si odnesl opět Milan Sůkal za Pinot Noir 2015 Výběr z hroznů.

Cenu Vinařské asociace ČR za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství dostal Luboš Bárta. Jiří Šebela převzal ocenění Aquatestu za tradiční a ekologické postupy ve vinařství.

Vinaři přihlašovali minimálně pět různých vín a každá kolekce musela obsahovat vína nejméně tří soutěžních kategorií. Finálové rozhodování bylo v rukou devíti porotců, z nichž šest patří k mezinárodní degustátorské špičce a může se pochlubit titulem Master of Wine.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down