V soutěži Vinařství roku 2015 se stalo vítězem Zámecké vinařství Bzenec

Absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2015 se stalo Zámecké vinařství Bzenec, které kralovalo i v kategorii velkých vinařství. Od veřejnosti dostala společnost přes 5000 hlasů. Soutěž organizuje Svaz vinařů, letos bylo vyhlášení poprvé v Brně.

V kategorii středně velkých firem letos kralovalo vinařství Sonberk, mezi malými vinaři to bylo Víno J. Stávek. Odborná porota vybírala vítěze v jednotlivých kategoriích. Absolutního vítěze vybrala veřejnost. V samotném finále se utkali Jakub Šamšula vinařství, Vinum Moravicum, Víno J. Stávek, Gotberg, Sonberk, Vinařství Štěpán Maňák, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice a Zámecké vinařství Bzenec.

Zámecké vinařství Bzenec patří k dlouhodobě nejúspěšnějším firmám na českém trhu. Společnost opakovaně získala titul šampiona v Salonu vín. Medaile vozí i ze zahraničí. Před dvěma lety firmy vyhrála světovou odrůdovou soutěž s Rulandským bílým 2011 pozdní sběr.

Zámecké vinařství Bzenec loni nakoupilo 165 hektarů nových vinic, a tím rozšířilo celkovou plochu vinic skupiny na 520 hektarů. Nákup od společnosti Zemas Čejč se týkal vinic ve slovácké podoblasti v katastrech Čejč, Hovorany, Terezín, Karlín na Moravě a Násedlovice. Letos firmu stejně jako jiné vinaře v regionu postihly dubnové mrazy, kdy byly v Bzenci a okolí teploty tři dny pod nulou. Škody firma zatím sčítá. Společnost loni začala s výrobou sektů, která má v Bzenci velkou tradici, a chce v ní pokračovat. Novinkou je také čerstvě vysázená zážitková vinice nad městem, kde jsou i některé historické odrůdy z dob Rakouska-Uherska.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down