23.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Ústí nad Labem se osvědčil odchyt divočáků pomocí klecí

Rekordních devatenáct divočáků se vměstnalo do jedné klece v Ústí nad Labem. Informoval o tom mluvčí městských strážníků Jan Novotný. Odchyt divokých prasat ve městě pomocí klecí se osvědčil, kupovat se budou další.

Do jedné klece bylo najednou nejvíc odchyceno jedenáct prasat. "Tento rekord padl v neděli. Velké překvapení bylo pro strážníky, když jich v jedné kleci napočítali najednou devatenáct," uvedl Novotný. Klec je umístěna ve čtvrti Klíše nad plaveckou halou. Právě ta bývá obsazena divočáky nejčastěji. "Hodně jich chytneme také na Střekově," řekl Novotný. K šesti klecím tak přibudu dvě další.  Úlovky strážníci hlásí příslušným mysliveckým sdružením. Myslivci se postarali i o devatenáct naposledy chycených kusů. Loni se na území města podařilo zastřelit 98 kusů zvěře, většinu právě v odchytových klecích. Ústečtí radní pro zefektivnění odlovů souhlasili na konci června s navýšením příspěvku za jedno zastřelené zvíře z 300 na 500 korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down