22.08.2006 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V září budeme znát nejlepší potravináře i potraviny Jihomoravského kraje

Celkem 26 různých potravinářských producentů se přihlásilo do soutěže Jihomoravského kraje a jihomoravské agrární komory. Soutěží o titul potravinářský výrobce Jihomoravského kraje. Z celkem 79 jejich produktů budou hodnotitelské komise vybírat nejlepší, které se stanou potravinářským výrobkem roku 2006. Soutěží se v pěti kategoriích.

Zvlášt se budou masné výrobky, mléčné výrobky, pečivo a cukrovinky, ovoce a zelenina a nápoje. Vítězný výrobek každé kategorie bude moci mít na obalu zlaté logo soutěže s titulem Zlatá chuť jižní Moravy. V zeleném provedení bude moci logo zdobit výrobky, které sice nestanou na stupni nejvyšším, ale splní základní kritéria soutěže. Cílem akce je zviditelnit regionální výrobce i jejich produkci. Uzávěrka přihlášek byla včera.
V hodnotitelských komisích zasednou pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce, veterinární hygienici, pořadatelé veletrhu Salima, pedagogové z Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, v jejíž laboratořích s ebudou přihlášené potraviny hodnotit, a zástupci profesních potravinářských svazů. Na výsledky soutěže si počkáme do začátku září. Zveřejní se na krajských dožínkách v Kyjově.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down