10.09.2007 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vady u dovezených medů

Závady u některých medů dovezených ze Slovenska, Polska a Španělska zatím zjistili veterináři při kontrolní akci cílené na kvalitu tohoto produktu. Kvůli obsahu nepovolených látek nařídili likvidaci či vrácení příslušných zásilek. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. U českého medu podle něj dosud kontroly, které začaly v srpnu a uzavřeny mají být do konce září, žádné vady neshledaly.

Kvůli zbytkům léčiv sulfonamidů veterináři nařídili likvidaci 2656 kilogramů květového a lesního medu ze Slovenska. Do Polska pak vrátili zásilku kvůli nepovolenému obsahu dextrinů a reziduí sulfonamidů. Šlo o 8690 kilogramů lesního medu a 3597 kg květového medu.
Veterinární správa rovněž pozastavila dodávku 74 sudů, celkem 20.794 kilogramů medu ze Španělska kvůli zjištěnému obsahu nepovoleného antibiotika tylosinu. Med bude vrácen zpět španělské firmě. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down