31.08.2000 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valná hromada pro otevření RIFu

Restituční investiční fond (RIF), který je největším tuzemským investičním fondem, by se měl přeměnit na otevřený podílový fond co nejdříve. Potvrdila to nedávno valná hromada fondu, která odmítla návrh představenstva RIFu, aby se otevření fondu pozdrželo až do doby, než se vyjasní převzetí IPB Československou obchodní bankou.

RIF totiž držel 4,6 procenta akcií Investiční a Poštovní banky (IPB), ty však byly oceněny na nulu. RIF byl také jedním z významných akcionářů IPB, když měl 6,63 procenta akcií banky. Představenstvo fondu vyjádřilo pochybnosti o převzetí IPB Čs. obchodní bankou s tím, že akcie IPB nemusí mít do budoucna nulovou hodnotu a RIF je tak poškozen. Valná hromada ovšem v pondělí schválila odvolání tří ze čtyř členů představenstva fondu a naopak představenstvo pověřila, aby otevření RIFu co nejdříve dokončilo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down