Valná hromada společnosti Včelpo přerušila jednání

Valná hromada společnosti Včelpo, kterou vlastní Český svaz včelařů, včera přerušila své jednání bez přijetí rozhodnutí, jak by firma měla zlepšit své fungování. Jednání bude pokračovat za týden. Uvedla to předsedkyně svazu Jarmila Machová. Vedení svazu loni v listopadu rozhodlo o zastavení prodeje všech výrobků firmy, protože zatím neodhalený viník přimíchával ukrajinský med s nedovolenými antibiotiky do českého medu. Valná hromada by měla přijmout změny, aby se situace neopakovala.

Hromada podle Machové probírala technologický audit. Technologický audit řeší, jak jsou nastavené kontrolní mechanismy společnosti, popisuje například příjem a evidenci surovin, počty kontrol a vzorkování, vysvětlila, ale konkrétní opatření neuvedla.

Systémové změny chce po Včelpu ministr zemědělství Marian Jurečka. V rámci evidence hospodářských zvířat se bude rozšiřovat a digitalizovat evidence včelstev v ČR, aby se mohla namátkově kontrolovat včelstva bez součinnosti včelařského svazu, řekl již dříve Jurečka.

Kvůli aféře s pančováním medu se nyní Český svaz včelařů potýká s vnitřními spory, někteří členové z něj odešli a zakládají si prý vlastní spolky. To je podle Machové nadsazené tvrzení, naopak podle ní svaz řeší přihlášky do organizace.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down