11.08.2004 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valtice mají nové prostory pro výrobu vína

Novou podzemní halu na výrobu vína s kapacitou dva miliony litrů otevřela společnost Vinné sklepy Valtice. Budou se zde vyrábět malé dodávky od 3000 do 5000 litrů z vybraných odrůd. Jde o největší investici v historii firmy, která si v první části vyžádala 25 milionů korun, na dalších deset milionů zatím přišly nerezové cisterny.

Samozřejmostí je podle ředitele podniku Antonína Šťastného technologie řízeného chlazeného kvašení. Hala zatím není ještě plně vybavena nerezovými tanky, firma ji proto využívá jako sklad desetitisíců lahví ročníkových vín 2003. "Na halu jsme si vzali úvěr, ale taková investice se jistě vrátí," prohlásil ředitel.
Společnost nabídla veřejnosti také privátní archivní sklep, kde si lidé mohou v asi 300 boxech uložit nakoupená vína. Objekt doplňuje i degustační místnost až pro 15 osob, jež je k dispozici pro posezení. Kvůli čilému cykloturistickému ruchu firma o víkendech přímo u svých bran pořádá "Posezení pod pergolami", kde zájemci mohou víno ochutnat i nakoupit.
Vinné sklepy Valtice jsou největším vinařským dominiem v ČR. Mají asi 900 až 950 hektarů vinic a spolu s Vinofruktem Dolní Dunajovice vysadily téměř 45 hektarů nových vinic.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down