31.01.2017 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valtické zemědělské muzeum čeká proměna za 58 milionů korun

Valtickou pobočku Národního zemědělského muzea čeká rozsáhlá proměna. Díky dotaci téměř 50 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj vzniknou tři nové expozice a zlepší se zázemí. Pobočka sídlí v historické budově na valtickém náměstí a zaměřuje se na vinařství, zahradnictví a krajinu. O projektu naplánovaném do června 2019 informovala Lenka Martinková z marketingu muzea.

Novou chloubou Valtic se stane Národní expozice vinařství vyprávějící příběh pěstování vína od jeho počátků do současnosti. Ukáže původ vinné révy, její rodokmen i proměny servírování vína. Součástí expozice se stane také nynější sbírka vinařských lisů. Další modernizovaná expozice přiblíží přírodu i architektonické památky Lednicko-valtického areálu. Třetí stálá výstava dostane název Tajemný život v půdě. Vznikne v dosud nevyužívaném klenutém suterénu. K padesátimilionové dotaci přidá dalších osm milionů korun zřizovatel muzea, tedy Ministerstvo zemědělství. Celková investice 58 milionů korun umožní také rekonstrukci zázemí, vybudování výtahu pro návštěvníky, digitalizaci sbírkových předmětů i zlepšení podmínek v depozitářích.

Národní zemědělské muzeum sídlí v Praze, modernizovat chce také další pobočky v Česku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down