29.05.2007 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Včelaři jsou zatím s počasím spokojeni

Letošní mírná zima potěšila včelaře, protože včelstva přezimovala mnohem lépe než loni, kdy jich téměř pětina uhynula. Letos se úhyny podle dosavadních hlášení pohybovaly kolem šesti procent, což je pod dlouhodobým průměrem, uvedl tajemník Českého svazu včelařů Miloslav Peroutka.

Zimu tak podle jeho dohadu nepřežilo asi 30 tisíc včelstev z celkových 526 tisíc, které loni chovatelé zazimovali. Rok prý zatím vypadá příznivě a z hlediska výnosu medu by mohl být přinejmenším průměrný. "Možná se přiblížíme i loňsku," uvedl Peroutka s tím, že vše ale bude záležet na vývoji počasí a dalších podmínek. Domácí produkce medu loni stoupla meziročně o osm procent na 9080 tun, což byl podle dostupných údajů nejvyšší objem v posledních 14 letech. Průměrný výnos je kolem sedmi tisíc tun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down