Včelaři vyčerpali příspěvky

Karlovarský kraj zastavil příjem žádostí o příspěvky pro včelaře. Jen za prvních několik dní letošního roku se o příspěvek přihlásilo tolik včelařů, že vyčerpali částku, kterou měl kraj pro včelaře v rozpočtu, informovala dnes mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Program Karlovarského kraje na podporu včelařství vyvolal u včelařů obrovský zájem a jen během počátečních dnů roku 2009 přišlo celkem 125 žádostí o příspěvek. „Hned první pracovní den nového roku projevilo zájem téměř 100 včelařů, poptávka je taková, že jsme museli příjem žádostí ukončit,“ uvedl krajský radní pro oblast životního prostředí Jaroslav Bradáč. Karlovarský kraj se od letošního roku připojil k osmi krajům, které se zaměřily na podporu včelařství. Cílem tohoto programu je zejména podpořit zájem začínajících včelařů poskytnutím finančního příspěvku na nákup nutného základního vybavení. U evidovaných stávajících včelařů jde o poskytnutí podpory na rozšíření počtu včelstev a výměnu starých úlů za moderní, odpovídající současným chovatelským a léčebným nárokům. 
Karlovarský kraj pro letošek vyčlenil na podporu včelařů, kteří stejně jako v jiných částech Česka přišli v posledních letech o velkou část včelstev, 1,5 milionu korun, přičemž jednotlivec může získat maximálně 15.000 korun. S příspěvky má však v plánu pokračovat i do budoucna a zájemci, kteří letos neuspěli, budou moci podat své žádosti v roce příštím. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *