Ve finále soutěže Lesů ČR jsou dva navržené lesnické stejnokroje

Státní podnik Lesy České republiky bude ve finále soutěže na nové lesnické stejnokroje vybírat ze dvou návrhů. Již ušité vzory navržených stejnokrojů dnes soutěžní komisi předvedli pražský výtvarník a oděvní designér Česlav Jaroš a jihlavská firma Petex Josefa Dubna. Do výběru vítěze budou mít možnost promluvit i zaměstnanci podniku. Uvedla to mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Podnik Lesy ČR obměňuje vzor stejnokrojů po dvaceti letech. Zelený stejnokroj obléká asi 2400 z více než 3000 zaměstnanců podniku.

Zakázku na návrh nového stejnokroje podnik vypsal loni v srpnu. Návrhy uniformy v dámském a pánském provedení v podobě výtvarného návrhu, technického nákresu a dokumentace podalo sedm subjektů. Sedmičlenná komise z nich vybrala dva finalisty. Hodnocení prvního kola soutěže bylo anonymní.

Dnes modelové a modelky stejnokroje předvedli komisi. Oba finálové návrhy mají výrazně blíže k civilnímu oděvu než ke klasické myslivecké kamizole. Komise oba návrhy zhodnotí a doporučí vítězný vzor uniformy. Jediným hodnoticím kritériem je komplexní kvalita provedení. Tím ale soutěž nekončí. O budoucích uniformách budou rozhodovat také zaměstnanci.

S vítězným návrhářem podnik uzavře smlouvu na poskytnutí výhradní a neomezené licence na vzor stejnokroje v hodnotě 250 000 korun bez DPH. Vlastního dodavatele nových stejnokrojů bude podnik po vyhotovení technologické dokumentace hledat v další veřejné zakázce. Soutěž na dodavatele uniforem by podnik chtěl vypsat ještě letos. Podle hrubých odhadů by náklady na pořízení nových uniforem lesníků mohly být řádu několika desítek milionů korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *