Ve sbírce potravin lidé darovali rekordní množství zboží

V sobotní sbírce potravin v České republice lidé v obchodech darovali 440 tun zboží pro potřebné. Z toho 396 tun potravin a 44 tun hygienických potřeb. Je to dosud nejvíc v této akci. Vloni na podzim se pro potřebné vybralo 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží. Uvedla to ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová. Lidé mohli první víkendový den ve stovkách obchodů nakoupené zboží darovat za pokladnami do připravených nákupních vozíků. Do akce se tradičně zapojil i ministr zemědělství Mirolav Toman.

Sbírka se podle Láchové uskutečnila ve 603 prodejnách.  Podle ní sbírka byla letos důležitější než v jiných letech, protože koronavirová epidemie způsobila výrazný nárůst počtu lidí v tíživé životní situaci, což sklady potravinových bank vyprázdnilo. Situaci potravinovým bankám letos navíc zkomplikovalo to, že jarní sbírka byla kvůli první vlně epidemie zrušena. "Zásoby se tak ve skladech potravinových bank dostaly na minimum. Moc děkujeme všem dárcům, kterým není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením," podotkla Láchová. Získané zboží potravinové banky roztřídí a předají neziskovým organizacím, které je rozdělí samoživitelkám, osamělým seniorům, rodinám v krizi, bezdomovcům či lidem s psychickým a tělesným postižením. Už dříve Láchová uvedla, že za září a říjen se zvýšil zájem o pomoc potravinových bank zhruba o 40 procent. Mezi novými žadateli jsou zvláště lidé, kteří přišli kvůli koronaviru o práci nebo mají minimální příjmy.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down