16.03.2022 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Strakonicích byla otevřena první automatická prodejna potravin

První automatická prodejna potravin zahájila svůj provoz ve Strakonicích. Provozovna funguje v nepřetržitém režimu. Přes den zákazníky obsluhuje personál, v nočních hodinách si lidé mohou nakupovat sami. Do prodejny mohou vstoupit pomocí speciální aplikace, jejím prostřednictvím pak budou za nákup i platit. Novinářům to řekli zástupci skupiny COOP, která automatickou prodejnu provozuje. Podle nich jde o první takovou prodejnu v republice.

„Ve světě vznikají různé koncepty bezobslužných prodejen. Například v zemích, jako je Jižní Korea, jsou tyto obchody již zcela běžnou věcí. Velký rozvoj lze registrovat také ve skandinávských zemích nebo západní Evropě,“ uvedl Pavel Kozler, výkonný ředitel agentury Knowinstore, která stojí za technickým řešením konceptu. Dodal, že v zahraničí hledal inspiraci pro automatickou prodejnu. „Aktivně propojujeme dva světy – vývojářské společnosti a tradiční retailové sítě. V tomto případě jsme nasadili vlastní inovativní řešení, které je nejen efektivní, ale také finančně dostupné. Proto je dobře využitelné i v českých podmínkách,“ sdělil. Strakonická automatická prodejna, která se nachází v centru města, nabízí klasický potravinový sortiment. V nočním provozu budou moc lidé nakupovat například i krájené uzeniny nebo sýry připravené ve vakuovaném obalu. „Za důležité také považujeme i naše soustředění se na regionální potraviny. Prodáváme například pečivo z místních pekáren či uzeniny od místních řezníků. Nedává smysl, aby tento druh zboží složitě cestoval po republice, jak je tomu u nadnárodních řetězců,“ poznamenal ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP Lukáš Němčík. COOP předpokládá, že by podobnou automatickou provozovnu v červnu otevřel i v Českém Krumlově.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down