09.05.2014 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Valticích se konají vinné trhy

Ve Valticích na Břeclavsku začaly tradiční vinné trhy. Akce nabídne návštěvníkům do soboty 885 vín z více než 50 pěstovaných odrůd. Organizátoři očekávají, že za dva dny do Valtic přijede kolem 6000 lidí, řekl za pořadatele Jan Otáhal.

V sobotu se místní znovu pokusí překonat rekord v počtu přiťuknutí sklenkou vína. Rekord z roku 2009 se lidem podařilo překonat loni, kdy se jich tohoto pokusu zúčastnilo 550. Překonání rekordu ale záleží i na počasí. Loni mírně pršelo a do zateplené zámecké jízdárny tak přišlo více lidí.     "Uvidíme, jak bude letos. Očekáváme, že na trhy zavítá kolem 6000 lidí. Jezdí k nám stálí návštěvníci," uvedl Otáhal.
Valtické vinné trhy patří k největším vinařským akcím v zemi. Letos jsou na trzích nejvíce zastoupena vína ročníku 2013, je jich 546. Šampionem 47. ročníku Valtických vinných trhů byl letos vyhlášen mezi bílými víny Ryzlink vlašský pozdní sběr 2013 Vinařství Volařík. Mezi červenými vyhrála Patria Kobylí a její Cabernet Moravia pozdní sběr 2011.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down