06.02.2017 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Valticích se v sobotu otevřela expozice Salonu vín

Milovníci vína od soboty mohou ve Valticích na Břeclavsku navštívit expozici stovky nejlepších tuzemských vín - takzvaný Salon vín. Největší zastoupení v něm má s deseti víny firma Vinselekt Michlovský, s šesti víny pak vinařství Volařík a Zámecké vinařství Bzenec. Řekli to zástupci Národního vinařského centra.

Expozice je otevřená od úterý do soboty, od června do září i v neděli. Návštěvníci mohou také jednotlivá vína ochutnávat. Složení Salonu vín se každoročně obměňuje. Mezi nejvíce zastoupené vinařské oblasti patří velkopavlovická s 31, mikulovská s 27, slovácká s 22 a znojemská s 16 víny. "Vinařská oblast Čechy je v letošním ročníku Salonu vín zastoupena třemi víny z mělnické vinařské podoblasti," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. Organizátoři do letošní kolekce vybrali 80 vín bílých, z čehož 63 bylo suchých a polosuchých, 10 polosladkých a sedm sladkých bílých vín. Červených vín je zastoupeno 17. Kolekci doplňuje jedno růžové a dvě vína šumivá. Nejúspěšnějšími bílými odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský se 14 zastoupeními, Rulandské bílé s 12 a Veltlínské zelené s 11 zastoupeními. Z červených se nejčastěji umístilo Rulandské modré se čtyřmi víny.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down