26.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve všech krajích proběhnou opět semináře k integrovanému registru znečišťování

V rámci informační kampaně k podpoře ohlašování emisí a přenosů látek do integrovaného registru znečišťování (IRZ) za rok 2006 uspořádají Ministerstvo životního prostředí a Cenia, česká informační agentura životního prostředí, v průběhu listopadu a prosince semináře k integrovanému registru znečišťování. Data za rok 2006 musí uživatelé registrované látky ohlásit ministerstvu životního prostředí do 15. února 2007, informovala mluvčí úřadu Karolína Šůlová.

Semináře proběhly ve všech krajích i v loňském roce a setkaly se s velmi pozitivním ohlasem, o čemž svědčí zejména jejich vysoká návštěvnost. Podařilo se oslovit mnoho průmyslových a zemědělských podniků a informovat je o všem, co vyplývá z příslušné legislativy. Semináře prohloubily komunikaci mezi státní správou a průmyslovým sektorem, zvýšily informovanost, výrazně zlepšily kvalitu ohlašovaných údajů do IRZ. Údaje za rok 2005 byly zveřejněny 30. září na stránkách www.irz.cz, sdělila Šůlová.
V roce 2006 od 16. listopadu se semináře uskuteční postupně opět ve všech krajích, upozornila mluvčí ministerstva. Určeny jsou všem subjektům, kterých se problematika IRZ dotýká. Jejich cílem je zvýšit orientaci v dané oblasti a usnadnit plnění zákonných povinností. Účastníci seminářů budou informováni o zkušenostech z minulého roku, budou jim sděleny novinky z oblasti právních předpisů a jejich předpokládané změny v roce 2007. Součástí seminářů budou informace o ohlašování prostřednictvím centrální ohlašovny. Přednášet budou odborní pracovníci oddělení IPPC MŽP a Cenia.
Semináře jsou bezplatně přístupné. Veškeré informace o seminářích (přihlášky, harmonogram, kontakty) jsou dostupné na www.irz.cz. Přihlášky se zasílají na adresu: seminare.irz@cenia.cz. Uveďte jméno, subjekt, který zastupujete, kraj, ve kterém se chcete semináře zúčastnit a svůj kontakt – e-mailovou adresu nebo telefon, případně fax, vyzývá zájemce Šůlová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 8MB (1.6% of 500MB)