Ve Zlínském kraji meziročně přibylo závad ve veterinární hygieně

Ve Zlínském kraji meziročně přibylo závad ve veterinární hygieně. Při 2632 loňských kontrolách jich veterináři zjistili 91. V roce 2021 udělali veterináři v regionu 2538 kontrol, evidovali tehdy 82 závad. Vzrostla také výše uložených sankcí. Zatímco předloni krajští veterináři uložili kvůli prohřeškům ve veterinární hygieně pokuty za 554 000 korun, loni za 1,319 milionu korun, řekl  ředitel krajské veterinární správy Michal Kamarád.

Kontroly zaměřené na veterinární hygienu se týkají podniků, které vyrábějí potraviny živočišného původu. Dále veterináři kontrolují dovozové zboží v místě určení, spolu s celníky a policisty se zaměřují na kontrolu převozu potravin a surovin živočišného původu. "Systém kontroly je prováděn takzvaně od vidlí po vidličku, stálý dozor je například prováděn na jatkách," uvedl Kamarád.
Mezi nejzávažnější loňské prohřešky patřilo nedodržení hygieny provozu v jedné z prodejen na Vsetínsku. Na pokyn veterinářů musela být dočasně uzavřena, provozovatel dostane pokutu. "Byly tam výskyty vývojových stadií hmyzu a obecně zanedbaná sanitace. Provozovatel musel přijmout patřičná opatření," uvedl Kamarád.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down