Vejce a maso byly špatně označeny

Za uplynulý týden veterinární inspektoři zjistili několik pochybení v označování potravin živočišného původu. V Královéhradeckém kraji bylo staženo 15 840 vajec od jičínské firmy. Byla sice zdravotně nezávadná, ale byla nesprávně označena. V obalech označených jako z podestýlky (kód 2) byla vejce z klecí (kód 3). Po stažení byla tato vejce zpracována na vaječnou melanž, která je určena k tepelnému zpracování. Informoval o tom mluvčí Státnív eterinární správy ČR Josef Duben.

V pardubické prodejně bylo zjištěno nedokonalé označení baleného porcovaného krůtího masa od českého výrobce a od polského výrobce, chyběl povinný údaj o třídě jakosti. Téměř 300 kg bylo staženo z oběhu, a bylo rozhodnuto o zaslání zpět dodavateli. Dále bylo v jedné prodejně zjištěno, že se u 45 kg hovězího masa neshodují údaje na etiketách u balíčků masa (registrační čísla zvířat) s údaji na štítku od dodavatele. A inspektorům v pardubickém kraji neunikl ani kilogram prošlé paštiky v prodejně v Chrudimi.
V Plzni zjistili veterinární inspektoři krajské veterinární správy nelegální prodej z neregistrovaného automobilu. Šlo zhruba o 400 kg krůtího masa a drobů. Prodejce nedoložil doklad o původu masa, maso nebylo zajištěno proti kontaminaci a o veterinární prohlídce bylo možno se jen dohadovat.
Ani v jednom ze zmíněných případech sice nedošlo k ohrožení zdraví lidí, nicméně ve všech případech bylo zahájeno správní řízení za účelem uložení pokuty, poznamenal Duben.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *