Veletrh umožňuje podpořit export

Odborníkům i veřejnosti byl určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche (IGW) 2016, který se konal 15. až 24. ledna v Berlíně. Své produkty téměř 1700 vystavovatelů z 65 zemí světa. Počet firem z České republiky, které se na této akci prezentovaly, stoupl meziročně ze sedmi na 17, ministr zemědělství Marian Jurečka by však uvítal ještě větší zájem. Veletrh podle něj nabízí firmám možnost podpořit export.

Výstavy, která se poprvé konala před 90 lety, se tradičně s národní expozicí účastnila i Česká republika. „Jsem přesvědčen o tom, že mezinárodní veletrhy a výstavy jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci firem, rozvoj obchodních vztahů a získání nových obchodních partnerů. Svojí účastí na nich se snažím hledat proexportní možnosti a zprostředkovat následná jednání. Ostatně na ministerstvu už jsme v této věci podnikli řadu kroků. Zřídili jsme pozice zemědělských diplomatů pro klíčové země, podíleli jsme se a podílíme na prezentaci českých potravinářských firem v zahraničí a účastníme se veletrhů i v mimounijních zemích,“ připomněl ministr zemědělství Marian Jurečka, který zavítal také na veletrh v Berlíně.  S potěšením poznamenal, že stánek České republiky, který se rozkládá na větší ploše než vloni, vypadá daleko lépe než před rokem. „Česká republika tady má důstojné zastoupení, ale na druhou stranu si myslím, že bychom tady mohli mít těch firem ještě více,“ řekl Jurečka. Podle něj zatím se představují producenti zaměřující se spíše na výrobu specialit. Ministr by si přál, aby se na veletrhu prezentovaly ve větší míře i střední firmy.  

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down