26.10.2001 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrhy s podporou

Ministerstvo zemědělství podpoří v příštím roce pět mezinárodních veletrhů a výstav celkovou částkou 6,2 milionů korun, což je zhruba o deset procent méně, než vyhradilo na tento účel letos. Agrowebu to sdělil Hugo Roldán z tiskového oddělení MZe.

. K tomu, které veletrhy ministerstvo podpoří, přispěla mimo jiné také anketa zjišťující zájem firem o jednotlivé zahraniční veletrhy, a vyhodnocení přímých poptávek od zahraničních firem zasílaných na MZe ze zastupitelských úřadů. V roce 2002 tedy převezme ministerstvo gesci za české expozice na veletrhu PRODEXPO v Moskvě počátkem února, v květnu na veletrhu Food Arabia – Jeddah v Saúdské Arábii, v září v polské Poznani na veletrhu POLAGRA- Food a v listopadu na mezinárodním potravinářském veletrhu v Bělehradě. Jako pátý byl zařazen veletrh IGW v Berlíně v lednu 2003.
Vybraným vystavovatelům bude uhrazena část nákladů na výstavní plochu, a to v Německu 50 procent, v Polsku 75 procent, v Rusku 65 procenta. V Jugoslávii a v Saúdské Arábii platí ministerstvo náklady na výstavní plochu v celém rozsahu. Prezentace zemědělských a potravinářských firem na Slovensku bude napřesrok organizována pod gescí ministerstva průmyslu a obchodu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down