Velká přehlídka komunální techniky v Bělé pod Bezdězem

Ranní říjnové slunce již předem napovídalo, že počasí jedné z největších a také letošní poslední přehlídce komunální techniky bude nakloněno.

Louka za městem Bělá pod Bezdězem se v polovině října zaplnila stroji určenými zejména pro letní a zimní údržbu v obcích a městech. Patronát nad přehlídkou komunální techniky měla Romana Budínová z pobočky PEKASS Milovice ve spolupráci s místními technickými službami, které spolu se zástupci města ochotně poskytli vhodnou lokalitu pro uskutečnění předváděcí akce.

Návštěvníci si přišli na své díky velkému počtu komunální a další techniky vhodné k celoroční údržbě silnic, chodníků, okolí cest, cyklostezek nebo i pro majitele sportovních areálů, sadů či vinic. Podzimní pěkné počasí umožnilo jak pořadatelům akce, tak i účastníkům vše předvést, osahat, nebo i vyzkoušet a projet vystavené malé i velké stroje.  

Největší přehlídka se týkala zejména sortimentu malotraktorů a komunálních nosičů Antonio Carraro a profesionálních sekaček GRILLO. Nedílnou součástí vhodné údržby bývají mnohdy mulčovače, v tomto případě značky BERTI a štěpkovače JBM. Na louce nechyběly ani další typy strojů vhodné pro větší údržby (traktory JCB Fastrac, manipulátory).

Přehlídku po úvodním slovu generálního ředitele Ing. Radka Maška zahájil představením strojů JCB produktový manažer Ing. Michal Anton. Ten pro návštěvníky vytipoval dva nejčastěji používané stroje, a to kloubový nakladač JCB 403 a malý manipulátor JCB 525-60. Oba žlutí kompaktní pracanti si zejména v technických službách, kde již zastávají mnoho práce, nemusejí opodstatněnost svého pořízení vůbec obhajovat. Větší práce hlavně na silnicích a v jejich okolí zastanou traktory JCB Fastrac doplněné buď o příkopová ramena, nebo sypači a sněžnými pluhy, o čemž přítomné v krátkosti informoval produktový manažer traktorů Ing. Jan Mrkos.

Největší palební sílu v podobě veškerého dalšího sortimentu komunální techniky představil produktový manažer celé této sekce David Procházka. Postupně před přítomné odborníky z řad měst, obcí a technických služeb najížděly malotraktory Antonio Carraro s různými agregovanými pracovními nástroji, např. TTR 8900 R, TTR 440 HST, TIGRE 3800. I když už sezóna sečení travin je letos takřka u konce, zájem o profesionální sekačky GRILLO neutuchá. Zde, na louce v Bělé, byly k vidění i vyzkoušení snad všechny – FD 2200, FD 900, FD 500, FD 450, FX 27 a malá mulčovací „motokára“ CLIMBER 10. PEKASS prodává i profesionální štěpkovače a na místě jeden k vyzkoušení byl, a to JBM 521.

Celý den byl ve znamení malých i větších strojů „v akci“, a dokonce tři nejlepší jezdci z jízdy zručnosti se sekačkou GRILLO FX 27 (s tzv. rajčákovým řízením) si odnesli pěkné ceny. Kvalitní a chutné občerstvení bylo jen pověstnou třešničkou na úterním komunálním dortu, který pro všechny zájemce o kvalitní komunální techniku připravili pracovníci společnosti PEKASS.*

PEKASS a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down