18.11.2008 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velkochov prý funguje nelegálně

Velkochov prasat ve Velkých Albrechticích na Novojičínsku funguje déle než rok nelegálně. Firma SUGAL, která velkochovné zařízení provozuje, totiž zatím nezískala takzvané integrované povolení, ačkoliv podle zákona ho měla mít nejpozději na konci října 2007. Informoval o tom v tiskové zprávě Martin Hyťha z ekologického sdružení Děti Země.

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) potvrdila, že s provozovatelem zahájila správní řízení, v němž může uložit pokutu až sedm milionů korun.
Podle Heleny Kameníčkové z ostravské pobočky ČIŽP si firma Sugal požádala o vydání integrovaného povolení loni v květnu. "Provozují to bez integrovaného povolení, protizákonně, ale učinili vše proto, aby ho získali. Vzhledem k tomu, že integrované povolení pořád není vydané, postup bude takový, že řízení bude přerušeno a pokuta bude uložena až po vydání integrovaného povolení," řekla Kameníčková.
Velkochov prasat firmy Sugal má kapacitu 2000 prasnic a 16 728 prasat ve výkrmu, přitom integrované povolení je nutné pro zařízení již od kapacity 750 prasnic nebo 2000 prasat ve výkrmu, upozornil Hyťha. Zařízení ve Velkých Albrechticích přitom není jediným, které má se získáním integrovaného povolení problémy. Děti Země loni v listopadu upozornily na dalších 11 provozů v ČR, které neměly povolení včas. V Moravskoslezském kraji se jedná o českotěšínský podnik Těšínské jatky, s nímž nyní ČIŽP rovněž vede správní řízení o uložení pokuty."Pokuta bude uložena v nejbližších dnech," uvedla pro Kameníčková.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down