19.06.2022 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velký zájem o Den otevřených lesů

Lesy, nejen státní, ale i obecní, městské, soukromé i církevní plní tři základní funkce, a tou je ekologická, sociální a ekonomická. Nyní je třeba tyto tři funkce vyvažovat. Uvedl to ministr zemědělství Zdeněk Nekula v Zálesí na Znojemsku při zahájení prvního ročníku Dne otevřených lesů, kterou pořádalo Sdružení obecních, soukromých a církevních lesů v ČR celkem na 48 lesních majetcích. Cílem této akce bylo informovat širší veřejnost o tom, co všechno obnáší práce v lesích.

Ministr připomněl, že v současné době se poměrně rychlým tempem odstraňují následky kůrovcové kalamity. „Za loňský rok se podařilo vysadit rekordních 244 milionů nových stromků. Je to nějakých 50 tisíc hektarů, přičemž se na tom podíleli všichni vlastníci,“ poznamenal s tím, že současně se mění skladba lesů, ve prospěch listnatých. „Nechtěl bych ale nasazovat psí hlavu jehličnanům, vysazujeme je tam, kde se jim bude dařit v dalších letech, „ doplnil a poděkoval všem vlastníkům lesů, jejichž každodenní práce je neustálá činnost, která není vidět. „Na vycházce na jednotlivých stanovištích jsme viděli, jak se v lese hospodaří, jak postupně les vychovávat a je důležité,a by to veřejnost viděla na vlastní oči. Dnes tu bylo hodně lidí a jsem tomu rád, viděl jsme, že je to bavilo, zajímali se o problematiku a budou o tom hovořit dále,“ doplnil ministr, který se zúčastnil informační vycházky připravené Městskými lesy Znojmo.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down