Velkým problémem budou pozemky

Problémem do budoucna budou pozemky, jejich dostupnost a cena. Určité potíže působí i pozemkové úpravy, kvůli nimž padají všechny nájemní smlouvy. O tyto pozemky se následně ucházejí také spekulativní firmy, které ale na pozemcích nehospodaří. Uvedl to Miroslav Fess, majitel společnosti Proteco na setkání s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou, který navštívil farmu této společnosti v Ohařích na Kolínsku. Na své cestě po středních Čechách zamířil i do lihovaru Kolín a na farmu rodiny Zapletalových v Nové Vsi u Kolína, která se zaměřuje zejména na rostlinnou výrobu a agroturistiku.    

Společnost Proteco Agro, která se zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou, a od letošního roku i produkcí čerstvých mléčných výrobků. Je vlastněna společností Proteco Praha, která obchoduje v tuzemsku i na zahraničních trzích se zemědělskými komoditami, osivy, krmivy, hnojivy, agrochemickými přípravky či rostlinnými oleji. Ve vlastním silu v Kostelci nad Orlicí zajišťuje výkup zemědělských komodit a jejich kompletní posklizňovou úpravu a skladování, zároveň pro Státní zemědělský intervenční fond a Správu státních hmotných rezerv. Silo je vybaveno vlastní vlečkou umožňující nakládku a vykládku ucelených vlaků obilovin i krmiv. Součástí je i moderní laboratoř.  Proteco Agro zabývající se zemědělskou produkcí hospodaří na výměře 1200 hektarů a specializuje se na produkci obilovin, olejnin, pícnin a na chov skotu s mléčnou produkcí. Podnik chová asi 400 kusů krav holštýnského plemene, z toho asi 200 kusů dojnic. Právě v živočišné výrobě se společnost rozhodla k výrazné investici do modernizace. Zároveň se rozhodla zpracovávat mléko a vybudovala vlastní mlékárnu.

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec č. 9/2017

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down