09.06.2008 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vepřové podraží až o 20 procent

Ceny vepřového masa by mohly podle prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby stoupnout až zhruba o 20 procent v důsledku jeho malého množství na trhu. Veleba to včera uvedl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. U většiny dalších zemědělských komodit by se však podle něj již ceny zvyšovat neměly.

"Nemyslím, že půjde nahoru obilí a výrobky z obilí," uvedl dále jako příklad prezident komory. Důvodem jsou podle něj vyhlídky na letošní velice dobrou úrodu nejen u domácích farmářů, ale i ve světě. Poznamenal, že výjimkou je však cena mléka. Podle prezidenta komory by se výkupní cena mléka na domácím trhu měla pohybovat mezi 9,50 až deseti korunami za litr, nyní činí přibližně devět korun. 
Připomněl, že k letošnímu 1. dubnu bylo v českých chovech 2,432 milionu prasat, což bylo o 400 tisíc méně než v roce předchozím a o 900 tisíc méně než v roce 2004, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie. Podle údajů Českého statistického úřadu byly v zemi tak nízké stavy prasat naposledy v roce 1949. 
 
 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down