19.09.2016 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vesnicí roku je Kašava ze Zlínského kraje

Vítězem soutěže Vesnice roku se pro letošní rok stala obec Kašava ze Zlínského kraje. Druhé místo v soutěži obsadila obec Prysk z Libereckého kraje a třetí se umístily Kozojídky z Jihomoravského kraje. Letošního ročníku se zúčastnilo 251 obcí, což je o čtyři desítky více než loni. To podle ministra zemědělství Mariana Jurečky, který se slavnosti zúčastnil, svědčí o tom, že vznikla tradice, která motivuje obyvatele v regionech aktivně zvelebovat a rozvíjet své obce.

„Díky soutěži Vesnice roku máme možnost každoročně hodnotit, co se na venkově podařilo, jak vzájemná podpora v obcích přispívá k jejich zvelebení, aktivnímu životu obyvatel a především k vytváření společného domova, kde je dobře mladým i starým. Soutěž také upozorňuje na různorodost programů obnovy vesnic,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.  Ministerstvo zemědělství, pro které je rozvoj venkova jednou z priorit, je jedním z vyhlašovatelů této soutěže již od roku 2008 a podílí se na ní i vlastním oceněním Oranžová stuha. Uděluje ji obcím, kterým se daří spolupracovat se zemědělskými nebo lesními podniky, případně s místními dobrovolnými organizacemi myslivců, rybářů, včelařů. Dohromady pak rozvíjejí venkov, jeho tradice i sportovní a společenský život. Slavnostní vyhlášení Oranžové stuhy ČR roku 2016 spojené se setkáním zástupců obcí oceněných v soutěži Vesnice roku 2016 se uskuteční 6. října v Senátu Parlamentu ČR.

Soutěž Vesnice roku vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR společně s Ministerstvem zemědělství, Spolkem pro obnovu venkova a Svazem měst a obcí.*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down