12.10.2000 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři budou přísnější na tranzit zvířat

Podobně jako to učinilo v uplynulých dnech Slovinsko, zpřísňuje Státní veterinární správa ČR (SVS) veterinární podmínky pro tranzit zvířat přes území naší republiky. Od 1. listopadu proto budou platit přísnější podmínky pro transporty zvířat, zejména jatečných, která směřují přes naše území z Pobaltí na jih Evropy, především do Itálie.

Na základě zákona na ochranu zvířat proti týrání inspektoři veterinárního dozoru již dnes vyžadují po dopravcích předložení plánu přepravy a kontrolují jeho dodržování. Při zjištění nedostatků mohou přerušit přepravu, přikázat vyskladnění zvířat, jejich napojení a odpočinek. Samozřejmě kontrolují i vhodnost dopravního prostředku. Ústřední ředitel SVS Josef Holejšovský pověřil odbor veterinární ochrany státního území ČR a zahraničních vztahů, aby všechny požadavky vycházející zejména ze zmíněného zákona zpracoval do nových podmínek pro tranzit zvířat. Opatření je plně v souladu se snahami zemí EU omezit bezohledné převážení jatečných zvířat na velké vzdálenosti. Vhodnější je porážet zvířata v místě původu, což podporují všechny evropské ochranářské organizace. „I u nás jsou schválené zpracovatelské závody, jejichž kapacitu by bylo možné pro tyto účely využít,“ řekl Josef Holejšovský. Takovou nabídku, s níž přišli i Poláci, zatím přepravci jatečných koní z Pobaltí odmítají.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 138MB (27.6% of 500MB)