Veterináři nařídili z trhu stáhnout polské filety ze sleďů, obsahují pesticid

Státní veterinární správa (SVS) nařídila z trhu stáhnout polské konzervy s filety ze sleďů v tomatové omáčce. Důvodem je zjištěný obsah pesticidu etylenoxidu, látka má mimo jiné karcinogenní účinky. Výrobek se prodával v různých prodejnách, ale ke koncovému zákazníkovi se podle zjištění veterinářů dostalo jen zhruba 17 procent konzerv z celkového dodaného množství.

Většinu se jich podařilo zadržet ve skladech. Lidé, kteří mají sleďové filety doma, by je neměli jíst. Produkt mohou vrátit v místě nákupu. Sdělil to mluvčí SVS Petr Vorlíček.
Stažené filety ze sleďů v tomatové omáčce v 170gramové konzervě vyrobila společnost Thai Union Poland Sp. z. o. o., varování veterinářů se týká výrobků s minimální trvanlivostí do 19. června 2023, 21. června 2023, 21. září 2023, 9. března 2024 a 25. května 2024.
Do České republiky se podle Vorlíčka dostalo přes 14 600 kusů zmíněných konzerv, ale více než 12.000 balení se podařilo zachytit ve skladech. Příjemcem zásilky byla firma Orkla Foods Česko a Slovensko. Veterinární inspektoři společnosti podle Vorlíčka uložili okamžité stažení výrobků a jejich následnou likvidaci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down