06.11.2017 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři nepovolili Včelpu obnovit obchodní činnost

Veterináři nepovolili včelařské společnosti Včelpo obnovit obchodování s medy. Sdělil to dnes Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Zákaz prodeje měla firma od veterinářů kvůli kvalitě a původu medu. I přes zlepšení nezajistilo Včelpo vlastněné Českým svazem včelařů dosledovatelnost naprosté většiny skladovaných medů, dodal Majer. Svaz veterináře obvinil ze lži.

Podle člena republikového výboru svazu Jana Šmída veterináři lžou a snaží se firmu zlikvidovat. Chce, byl postup krajských veterinářů prověřen odborem interního auditu a kontroly SVS. Společnost je nyní na prodej, svaz dostal tři nabídky, které bude vyhodnocovat v polovině listopadu.

"Z provedené kontroly vyplývá, že přes některé dílčí změny k lepšímu oproti předchozím kontrolám kontrolovaná osoba stále nezajistila sledovatelnost u naprosté většiny skladovaných medů," informoval Majer. Zároveň bylo zjištěno, že Včelpo v rozporu s vydaným rozhodnutím o pozastavení činnosti převezlo část medu bez doloženého původu a zpracovaného medu do skladu v Letovicích - Třebětíně, dodal. Podle něj bylo s firmou také zahájené správní řízení. O tom by se mělo rozhodnout do dvou týdnů.

"Domníváme, že je to velice účelové, budeme se bránit všemi prostředky. Poukážeme nejenom na nesprávnost postupu SVS, ale i na jejich činnost do 24. března, když tady byl bordel, a po 24. březnu, když jsme to tu dali dohromady," řekl ČTK Šmíd. V březnu z firmy odešel jednatel Panagiotis Margaritopoulos, místo něj nastoupil Miroslav Kovář. Šmídovi vadí například to, že veterináři berou jako prohřešek, že se firma snažila některé produkty označené jako medy zlikvidovat ve spalovně. Za to se společností zahájili veterináři správní řízení, ve kterém hrozí až milionová pokuta. "Lžou jako když tiskne. My tady s nimi něco projednáme, oni nám na to mlhavě odpovědí a potom nás klepnou. To není seriózní," dodal Šmíd. "Budeme chtít, aby to vnitřní audit zjistil, kde je pravda," uzavřel. Kvůli přítomnosti antibiotik v medu dostal podnik a prodejci jeho medu v minulosti milionové pokuty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down