Veterináři odhalili v Trutnově nelegální bourárnu vepřového masa

Veterináři odhalili ve středu v Trutnově nelegální bourárnu masa. Inspektoři Státní veterinární správy na místě modrou barvou znehodnotili asi 80 kilogramů masa, aby se nemohlo dostat dál do distribuce. Provozovateli bourárny hrozí pokuta až půl milionu korun. Maso bude muset na své náklady nechat zlikvidovat v asanačním podniku. Uvedl to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

V provozovně se podle něj bouralo vepřové maso a skladovaly potraviny a suroviny živočišného původu. Mluvčí řekl, že kontrolovaná firma na konci loňského roku na vlastní žádost zrušila své schválení a registraci. "Vše nasvědčuje tomu, že firma opět začala vyrábět, avšak nelegálně," uvedl.

S firmou, která bourárnu provozovala, se inspektoři nesetkali poprvé. "Síti provázaných firem, mezi něž patří, uložila SVS v loňském roce několik pokut za různé prohřešky. Nejvyšší z loňských pokut dosáhla 325.000 korun," řekl Vorlíček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down