13.02.2017 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři pozastavili výrobu mléčných výrobků na Orlickoústecku

Státní veterinární správa (SVS) pozastavila činnost ve výrobně mléčných výrobků v Dolní Orlici, části Červené Vody na Orlickoústecku. Při kontrole zjistila značné nedostatky v hygieně provozu a nedodržení informační povinnosti při hlášení zásilky do místa určení. SVS to uvedla na svém webu.

Kontroloři měli výhrady zejména k osobní hygieně, údržbě potravinářských prostor, skladování čisticích a dezinfekčních prostředků, čištění a sanitaci, manipulaci s potravinářskými odpady a vedení výrobní dokumentace. Zjistili rovněž, že provozovatel přijal dvě zásilky výrobní suroviny, konkrétně polotovaru sýra Eidam ze Slovenska v množství 260 kilogramů, u nichž příjemce v místě určení neoznámil příchod zásilky prostřednictvím informačního systému Státní veterinární správy. Kromě pozastavení výroby veterináři také zakázali uvádět výrobky do oběhu. Celý případ se bude řešit ve správním řízení. Provozovateli hrozí za porušení správné výrobní a hygienické praxe a za neoznámení příchodu zásilky do místa určení sankce až do jednoho milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down