Veterináři proškolili 7600 předškoláků

Veterináři letos navštívili 302 mateřských škol, kde ve vzdělávacím projektu Máme rádi zvířata poučili přes 7600 dětí o zodpovědném chovu zvířat. Je to o čtvrtinu více než v loňském prvním ročníku akce. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Na školení, kde odborníci vysvětlují, jak se starat o domácí mazlíčky, přispělo ministerstvo zemědělství půl milionem korun, loni na něj dalo čtvrt milionu.

Děti se na školení přiměřeně svému věku dozví, jak si domácího mazlíčka vybrat, jak se o něj starat, či co by měly dělat v případě, že se stanou svědky týrání zvířat. "Podobně jako loni je i letos součástí projektu soutěž o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tematikou. V jejím rámci mohou školky, kde letos přednášky byly, zasílat své výtvory až do konce letošního listopadu," uvedl mluvčí. V prosinci cenu předá ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.
Veterináři nyní chtějí od státu peníze, aby projekt mohl pokračovat i v příštím roce. V loňském pilotním roce projektu veterináři navštívili 212 škol, do akce se tak zapojilo 6000 dětí.
Loni byly nejčastějšími nedostatky, které veterináři u kontrol pohody zvířat zjistili, nevhodné podmínky chovu, omezování výživy a napájení, nezabezpečení zvířete proti úniku, opuštění zvířete a nevhodné způsoby uvazování. Veterináři na základě zjištění při kontrole podali celkem 403 podnětů obcím s rozšířenou působností.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down