07.10.2004 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři se sejdou na celostátním sněmu v Brně

Na 13. celostátní sněmu se sejdou tuto sobotu veterináři v Kongresovém centru v Brně, aby jednali o situaci v oboru po vstupu ČR do Evropské unie. Jedním z témat bude program na snížení příspěvků pro čerstvě nastupující veterinární lékaře. Dále se budou věnovat dopadům ze zrušení některých ustanovení profesního řádu, které veterinářům nařídil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, uvedl za pořadatele, Komoru veterinárních lékařů, její prezident Jan Bernardy.

Podle prezidenta komory profesní skupinu poškozuje verdikt Úřadu pro hospodářskou soutěž. Umožňuje podle něj dlužníkům z řad zemědělských firem přechod bez vyrovnání ke konkurenci.
Na sněmu se bude také diskutovat o nedávném odvolání ředitele Státní veterinární správy Josefa Holejšovského, což komora tvrdě kritizovala.
Druhá diskusní sekce se podle Bernardyho bude týkat ekonomiky a pojištění. Svou účast přislíbily náměstkyně ministra financí Yvona Legierská a ředitelka odboru DPH Olga Hochmannová. Ve třetí sekci by se mělo hovořit o lékové regulaci v rámci EU a problematice používání medikovaných krmných směsí, čtvrtá sekce pak zájemcům nabídne například informace o systémech označování a evidence hospodářských zvířat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down