13.06.2000 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři se setkali s potravinářskými inspektory

Ústřední ředitelé Státní veterinární správy (SVS) a České zemědělské a potravinářské inspekce (ČZPI), tedy dvou organizací, které dozírají na kvalitu potravin a chrání tak spotřebitele, považovali za vhodné a přínosné se spolu setkat, nadále více komunikovat a spolupracovat. Jedním z bodů jednání byla i podoba navrhované novely zákona o potravinách. Podle Jakuba Šebesty (ČZPI) a Josefa Holejšovského (SVS ČR) je potěšitelné, že v naprosté většině se obě organizace v názoru shodují.

Liší se pouze ve stanovisku na definici potravin živočišného původu (§ 2 písm. b)) a na rozdělení kompetencí, které v podstatě z toho vyplývá (§ 16 písm. b)). To však nic nemění na tom, že obě organizace na nejvyšší úrovni spolupracují, v podstatě mají své kompetence rozdělené a ve spolupráci budou i nadále pokračovat bez ohledu na to, jaká podoba obou paragrafů, na které mají rozdílný názor, bude schválena.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down