17.06.2004 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři utratili poslední krávy z Ústeckoorlicka nakažené BSE

V asanačním závodu v Žichlínku utratili veterináři ve čtvrtek poslední ze třiašedesáti krav z Ústeckoorlicka kvůli nemoci šílených krav. Zbývajících 23 kusů dobytka dorazilo ze společnosti Silyba z Dolní Dobrouče. Důležité pro předsedu Silyby Vladimíra Hovada však jsou očekávané výsledky testů. Jestliže budou negativní, začne farma telata a býčky zase vyvážet. Předtím ale musí zažádat o odvolání mimořádných opatření.

Jak uvedl Vladimír Hovad, jednání s pojišťovnou o náhradě škod zahájí příští týden. Částečné platby od státu farma již získala. Z osmdesáti procent kompenzací od ministerstva zemědělství nakoupili 32 jalovic, upřesnil. Další kusy společnosti dorostou z vlastního stáda.
Silyba chová asi šest stovek kusů skotu, z toho 310 dojnic. Ušlé tržby za prodej mléka odhaduje pod hranicí dva miliony korun. Další ztráty očekává z neuskutečněného prodeje telat. Tento desátý případ BSE v Česku potvrdila Národní laboratoř v Jihlavě 22. dubna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down