13.09.2000 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři varují finančníky před pokousáním

V Praze bude zasedat MMF a jednat o světových finančních problémech. Při této příležitosti se do naší republiky sjede velké množství lidí i se svými zvířecími přáteli. Proto Státní veterinární správa upozorňuje na to, aby příslušné orgány, tj. zejména policie, soukromí veterinární lékaři a orgány veterinárního dozoru samozřejmě, měli na paměti důsledné kontrolování zvířecích dokladů. To znamená především mezinárodních průkazů psů, zda byli řádně očkováni proti vzteklině.

Při velkých shromáždění lidu, například při demonstracích, může dojít k tomu, že přítomní psi podlehnou vzrušené atmosféře a na základě podnětů, na které nejsou zvyklí, mohou pokousat kohokoli. V takovém případě je nutné, aby postižený ihned vyhledal lékaře a majitele psa donutil k návštěvě veterinárního lékaře, neboť jen ten může vyloučit nebezpečí vztekliny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down