Veterináři vrátili do Estonska tunu neoznačených sušených ryb

Veterináři vrátili do Estonska tunu neoznačených sušených rybích výrobků. Obaly byly znečištěné, špinavý byl i prostor vozidla, ve kterém se ryby převážely. Zásilku společně s celníky zadrželi v Pardubickém kraji. Uvedl to zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Veterináři zásilku před vrácením znehodnotili.

Zásilka byla podle Mayera přepravována bez jakéhokoliv označení na přepravních obalech a spotřebitelských baleních. Některé přepravní obaly byly navíc znečištěné. Nedostatečně čistý k přepravě potravin byl také nákladový prostor vozidla. Příjemce byl uveden pouze na neúplně vyplněném průvodním dokladu, měla jím být společnost se sídlem ve Středočeském kraji, upřesnil Majer.
Odesílatel ryb měla být firma z hlavního města Estonska Tallinnu. Příjemce ve středních Čechách ale závoz ryb předem nenahlásil, jak mu ukládá legislativa. Poté, co byl SVS kontaktován, odmítl, že by si uvedenou zásilku objednal. Na základě uvedených zjištění úřední veterinární lékaři provedli znehodnocení zásilky potravin nevhodných k lidské spotřebě barvou a nařídili její vrácení zpět odesílateli, dodal mluvčí.
Veterináři v poslední době kontroly s celníky zesílili. Například v polovině února informovali, že na dálnici D8 poblíž Prahy objevili a zlikvidovali 1,2 tuny neoznačeného vepřového masa, krve a vnitřností.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down