15.06.2012 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři vrátili rybí maso

Veterinární inspektoři v uplynulých dnech vrátili do Číny 22 tun rybího masa z aljašské tresky. Obsahovalo totiž větší množství vody, než bylo deklarováno. Uvedl to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Josef Duben.

Inspektoři ve Středočeském kraji podle něj zjistili, že kromě deklarovaných 20 procent vody obsahovalo mražené rybí maso zhruba o čtvrtinu více vody, než bylo uvedeno na obalu, čímž došlo ke klamání zákazníků. "Celkem bylo dovezeno 22 200 kg, z toho bylo v kladenském mrazírenském závodě pozastaveno 19 895 kg, zbylá část 2305 kg bude stažena od odběratelů," uvedl Duben.
V prodejně obchodního řetězce Tesco v Mělníku zjistili inspektoři nedodržení skladovacích teplot u několika masných polotovarů určených ke grilování. Teploty nedodržel ani prodejce ryb na farmářském tržišti v Roztokách u Prahy. Prohřešky proti veterinárním předpisům odhalily také kontroly v dalších regionech. Například v pojízdné prodejně v Dříteči v Pardubickém kraji odhalili půl tuny nebaleného kuřecího masa. Prodejce u něj o více než deset stupňů Celsia překročil skladovací teplotu.
Ve všech případech zahájily krajské veterinární správy správní řízení.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down