25.09.2017 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterináři zamítli odvolání Včelpa, pozastavili mu činnost

Veterináři zamítli odvolání společnosti Včelpo proti pozastavení její obchodní činnosti. Firmu vlastní Český svaz včelařů. Činnost mu na konci srpna pozastavili na dva měsíce, zhruba do listopadu tak nesmí prodávat med, sdělil dnes zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer. Nyní se čeká na další správní řízení o pokutě, která může dosáhnout až deseti milionů korun. Podle předsedkyně svazu Jarmily Machové již Včelpo situaci napravilo a požádá veterináře o opětovné povolení provozu.

"Společnost v současnosti nesmí med vykupovat, zpracovávat ani distribuovat. Proti rozhodnutí není odvolání. Schválení je pozastaveno na dobu 60 dnů, ve které má odvolatel možnost provést nápravu závadového stavu. V opačném případě bude zahájeno správní řízení ve věci odejmutí schválení," sdělil Majer. Včelpo podle předchozích informací od veterinářů nedokázalo doložit informace o původu surovin k již vyrobeným medům a nesplnilo kvalitativní požadavky u některých medů.

Předsedkyně svazu dříve sdělila, že za nedohledatelnost medu může policie, která kvůli šetření případu, jak se v minulosti do prodávaného medu dostala antibiotika, která se v ČR nesmí používat, dokumenty vzala. "Mezitím, co se řešilo odvolání, jsme dostali zpátky od policie dokumenty, které nám zabavili minulý rok, takže můžeme dostupnost prokazovat," řekla dnes. Medy, u kterých veterináři našli chyby, jsou přesunuté do skladů mimo Včelpo a zapečetěné, dodala. "S tím byli veternáři spokojení. Myslím, že si to přišli i prohlédnout," sdělila Machová. Medy, které podle veterinářů nesplnily kvalitativní požadavky, se podle ní dají použít v potravinářství nebo do medoviny.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down