15.12.2005 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veterinární správa podala trestní oznámení na neznámého pachatele

Na neznámého pachatele podala trestní oznámení veterinární správa. Ten měl dovézt surovinu na výrobu krmiv kontaminovanou virem leukózy skotu, což je nákaza nebezpečná podle veterinárního zákona. Celkem dvě stě kilogramů suroviny se údajně do Česka dostalo v březnu 2004. Olomoucká firma ji dále zpracovávala a distribuovala do desítek zemědělských podniků v České republice. V únoru letošního roku byl Státním veterinárním stavem v Praze v případě jednoho býčka v chovu agrodružstva v okrese Hradec Králové potvrzen laboratorně pozitivní výsledek tuto nákazu, uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. Podle veterinářů šlo o ojedinělý výskyt.

Případem se zabývá olomoucká policie. Policisté zatím prověřují, zda byl vůbec spáchán trestný čin, řekla Bednarčíková. Podle ředitele olomoucké okresní veterinární správy Zdeňka Králíka se případ tehdy v Česku řešil, byla vydána mimořádná opatření, ale nic se nenašlo. Podle něj to nebyla nákaza. Když se to u toho zvířete zjistilo, vyšetřovalo se, čím bylo krmeno, krmivo bylo zlikvidováno, a tím se ochránilo území státu před nebezpečím vzniku této nákazy, řekl ředitel olomoucké veterinární správy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down