Veterinární správa prohloubí kontroly inseminačních stanic skotu

Státní veterinární správa prohloubí kontroly všech inseminačních stanic a zařízení, která nakládají s býčím spermatem a embryi skotu. Veterináři se zaměří na to, v jakých objektech tato pracoviště fungují. Pro Agroweb to uvedl mluvčí SVS Josef Duben.

„Jak vyplynulo z poslední inspekce EU, organizačně stavební uspořádání v některých případech neodpovídá požadavkům stanoveným novými předpisy EU,“ dodal mluvčí.
Pracovišť, která zacházejí s embryi a spermatem skotu, je podle něj v Česku zhruba do deseti. Veterinární správa je schvalovala před vstupem do EU podle tehdy platné legislativy. Ta se ale od té doby již změnila a přibyly některé nové požadavky. Nakládání s embryi a spermatem skotu kontrolovala inspekce z EU minulý týden. Navštívila tři inseminační stanice, dvě banky spermatu, dvě zařízení, kde se pracuje s embryi skotu, jeden státní veterinární ústav a jednu krajskou veterinární správu. Systém dozoru inspektoři shledali jako funkční, dokumentace je též na odpovídající úrovni, uvedl Duben. Některé administrativní nedostatky byly zjištěny u inspektorátů krajských veterinárních správ. Ty jsou ale v krátké době odstranitelné, dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *