Větší zisk a menší tržby mělo Nestlé Česko

Potravinářské firmě Nestlé Česko loni o čtyři procenta klesly tržby na 10,3 miliardy koruny, čistý zisk ale zhruba o stejnou míru vzrostl na 458 milionů korun. Více než polovinu tuzemské produkce firma vyvezla. Informoval o tom deník E15.

 

 

 


V průběhu roku na českém trhu přetrvávala spíše opatrná spotřebitelská poptávka. To se projevilo v o něco pomalejší dynamice tuzemských tržeb, zvláště u prodeje v tuzemsku vyrobených cukrovinek, ale i mírným snížením tržeb za dovezené potraviny, řekl E15 jednatel společnosti Torben Emborg.
Nestlé v Česku vyrábí cukrovinky v závodech Zora Olomouc a Sfinx Holešov, kde firma letos spustila linku na výrobu želatinových výrobků za 150 milionů korun. Obě továrny loni vyrobily cukrovinky za zhruba 5,4 miliardy korun.
Emborg příznivě hodnotí, že se podařilo zvýšit vývoz cukrovinek z našich závodů na 2,83 miliardy korun a že podíl exportu na celkové výrobě našich závodů vzrostl na téměř 53 procent. Hlavními vývozními trhy firmy jsou Slovensko, Maďarsko, Polsko a Británie, ze zemí mimo EU Rusko a Austrálie.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *