08.12.2015 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Většina je pro zákaz chovu

Průzkum veřejného mínění ukázal, že většina obyvatel ČR souhlasí se zákazem chovu takzvaných kožešinových zvířat. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd (CVVM) se lidé odmítavě staví také k testování čisticích prostředků na zvířatech a využívání divokých zvířat v cirkusech. Více než tři čtvrtiny občanů zastávají názor, že by se současná společnost obešla bez kožešinové módy. Senátorka Ivana Cabrnochová proto připravuje vlastní legislativní návrh zákazu těchto farem. Informovala o tom minulý týden na tiskové konferenci v Praze.

Analytička CVVM Naděžda Čadová sdělila, že v české společnosti již řadu let jednoznačně převažuje názor, že by chov kožešinových zvířat měl být zakázán. „V aktuálním výzkumu, který v listopadu realizovalo CVVM na reprezentativním vzorku 1054 respondentů starších 15 let, se pro tento zákaz vyslovilo 70 procent dotázaných,“ informovala. Cabrnochová poukázala na to, že 70 procent obyvatel, které žádají zrušení farem na kožešinová zvířata, je pro  ni jasným signálem. „Myslím si, že by to i ostatní politici měli  reflektovat ve svém postoji. Je to přání velká části obyvatel ČR a to už nějakou váhu má,“ konstatovala senátorka.  CVVM na základě zadání organizace Svoboda zvířat v listopadu mapovalo postoj veřejnosti ke kožešinovým zvířatům a dalším tématům, která s tím souvisejí. Se zabíjením zvířat pro kožešinu nesouhlasí 78 procent lidí. Z průzkumu také vyplynulo, že veřejnost má nedostatek informací o této problematice, dostatek má v současnosti necelá pětina občanů.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down