11.06.2019 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Většina Němců by se za lepší klima mnohého vzdala

Většina Němců by se byla v boji za lepší klima ochotna vzdát letů na kratší vzdálenosti či jízdy autem v centrech měst. Pokud by to pomohlo zpomalit oteplování planety, jedla by i výrazně méně masa. Vyplývá to alespoň z průzkumu agentury YouGov, o kterém informovala agentura DPA. Zároveň upozornila, že lidé v průzkumech často odpovídají podle toho, jaký je "společenský požadavek", protože chtějí před druhými i sami před sebou určitým způsobem vypadat. Zda by se podle svých odpovědí Němci skutečně řídili, tak není podle DPA jasné.

Cest letadlem na krátké vzdálenosti jsou podle průzkumu ochotny se vzdát téměř tři čtvrtiny dospělých Němců (74 procent), více než polovina (56 procent) by byla připravena nechat na cestě do centra města své auto doma a vydat se raději hromadnou dopravu. V zemi, která je ve světě známa mimo jiné nepřeberným množstvím různých salámů a klobás, by v zájmu ochrany klimatu podle průzkumu spotřebu masa "výrazně" omezily téměř dvě třetiny dospělých (63 procent). Loni dosáhla roční spotřeba masa v Německu 60,1 kilogramu na osobu. Jakmile ale začne jít o peníze, končí pro mnoho Němců zábava, komentovala agentura DPA další výsledky průzkumu. Polovina dotázaných by ještě považovala za přijatelné, kdyby byly výrazně dražší letenky, u čerpací stanice by ale byla ochotna si připlatit více jen zhruba čtvrtina dotázaných (27 procent). Největší problém by Němci měli podle průzkumu YouGov s tím, kdyby se v rámci boje proti změnám klimatu zdražovala elektřina. Výrazně více by bylo ochotno za ekologický proud zaplatit jen 20 procent respondentů.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Já bych byla také ochotná ze svého komfortu trochu ustoupit pro zlepšení klimatu. Je to v zájmu nás všech, aby se příroda zlepšila a žilo se nám tu tak lépe 🙂 . Čeho bych se ale asi nedokázala vzdát, tak je elektřina. Tu musím mít neustále k dispozici, jinak jsem naprosto bezradná. Dokonce jsem nemohla přečkat ani výpadek proudu při bouřce. Manžel proto už vloni objednal z https://www.zaloznizdroje-ups.cz/ záložní zdroj, abychom měli elektřinu i při výpadku proudu.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down