Většina odrůd jablek se prodává dráž

Ve 38. týdnu tohoto roku se podle Tržního informačního systému SZIF snížila průměrná cena zemědělských výrobců jablek I. jakostní třídy většiny odrůd. Naopak ceny hrušek se vydaly pomalu nahoru a ceny švestek se stabilizovaly.

Oproti předchozímu týdnu stoupla cena jablek odrůdy Gala o pět procent na 11,90 koruny za kilogram. Dále se zvýšila průměrná cena zemědělských výrobců jablek odrůdy Rubín o sedmdesát haléřů na 11,60 koruny za kilogram, což je nárůst o 6,8 procenta. Proti minulému týdnu stoupla cena jablek odrůdy Spartan o sedmdesát haléřů na 9,50 koruny za kilogram, což představuje růst o osm procent. Výrazněji se zvýšila průměrná cena zemědělců u jablek odrůdy Šampion, a to o jednu korunu na 10,60 koruny za kilogram. Naopak pokles o 13, 4 procenta byl zaznamenán u odrůdy James Grieve, a to o 1,30 koruny na 8,40 koruny za kilogram.

Ve 38. týdnu stoupla cena zemědělských výrobců výběrových hrušek o čtyřicet haléřů na 13,50 koruny za kilogram, tedy o 3,1 procenta. U hrušek první jakostní třídy došlo k nárůstu ceny o padesát haléřů na 11,40 koruny za kilogram, což je o 4,8 procenta více. Za sledované období se stabilizovala průměrná cena zemědělských výrobců švestek I. jakostní třídy na 9,80 koruny za kilogram.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *